Hakkımızda

Efe Rakı ülkemizdeki distile alkollü içki üretim ve satışına yönelik devlet tekelinin kalkmasıyla birlikte 2002 yılında rakı üretimi için tesis çalışmalarına başladı.

Efe Rakı, 2004 yılının Ağustos ayında önce Almanya’da, sonra da Türkiye’de tüketicilerle buluştu ve ilk 6 ay içerisinde tüm üretimin satışa dönüşmesiyle hedeflerin üzerinde bir satış başarısı yakaladı.

Efe Rakı’nın pazarda bu kadar beğenilmesi üzerine artan talebi karşılamak için 2005 yılı itibariyle üretim kapasitesi yıllık 5 milyon litreden 15 milyon litreye çıkarıldı.

Efe Rakı’nın bugünkü başarısının ardında tüketici beğenilerinin yanı sıra, doğru marka pozisyonlaması ve tutarlı pazarlama ve reklam stratejileri belirlenmesinin de rolü büyük.  Alışkanlık ve seçimlerinin bu derece köklü olduğu bir pazarda, tüketicilerin karşısına yepyeni bir ürün olarak çıkan Efe Rakı; pazarın bu zorlu yapısına rağmen sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı başardı. Efe Rakı’nın bundan sonraki pazarlama stratejileri arasında Efe Rakı’nın benzersiz lezzetini daha çok insana ulaştırmak var.

Efe Rakı artan talebi karşılamak için 2005 yılı itibariyle üretim kapasitesi yıllık 5 milyon litreden 15 milyon litreye çıkarıldı.

Efe Rakı’nın tüketici güvenliği konusunda sektöre getirdiği ilkler de rakipleri tarafından takip edilen, Efe Rakı’yı farklı kılan önemli bir ayrıcalık. Ülkemizde yaşanan sahte alkol skandalının ortaya çıkardığı üzücü sonuçlar neticesinde Efe Rakı güvenlik anlamında pek çok yeniliğe imza attı. Taklidi imkansız kılan, güvenlik sistemli, bilyeli kapak uygulamasını ilk kez Efe Rakı geliştirdi. Kapak açıldığında ortaya çıkan ve kapak tekrar kapatıldığında kaybolmayan kırmızı şerit de güvenliğe yönelik önlemlerden bir diğeri. Bunun yanı sıra lazer ile yazılan üretim kodu ve hologramlı etiket de ekstra güvenlik önlemleri arasında. Tüm bunlar Efe Rakı’nın güvenliğe verdiği önemi sürekli olarak vurguluyor.

Yıllar boyunca sadece satış yapılan ve pazarlama adına hiçbir faaliyet gösterilmeyen rakı pazarında, Efe Rakı yenilikçi bir vizyon ile ilklere imza atıyor. Ülkemizdeki rakı kültürünü canlandırmak ve yaşatmak için canla başla çalışan Efe Rakı, bu kültüre katkıda bulunmak için ürün ve inovasyonlar geliştirmeye devam ediyor.